„Bezpieczne ferie 2018"

8.02.2018 II LO gościło około 150. dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, które zaproszono do udziału w programie profilaktycznym Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu pod hasłem "Bezpieczne Ferie 2018".  Tematem przewodnim było bezpieczeństwo na lodzie oraz pierwsza pomoc. Na teren liceum zjechały wozy Straży Pożarnej, łódź motorowa i Quad oraz wozy policyjne. Pojawiły się również dwa służbowe psy, które wraz z "policyjnymi wodniakami" uczestniczą w poszukiwaniach osób  i akcjach ratowniczych.

Cała zabawa zaczęła się od osobistego "wypróbowania" sprzętu policyjnego i Straży Pożarnej na placu, a następnie dzieci zostały zaproszone do sali gimnastycznej, gdzie policjanci z Wydziału Prewencji KWP omawiali zasady bezpieczeństwa podczas ferii - w tym także zabawy na lodzie. Każde dziecko miało okazję nauczyć się na manekinie prowadzenia akcji ratunkowej   i przywracania oddechu oraz krążenia. Dzieci otrzymały elementy odblaskowe oraz inne pamiątki z tego spotkania. Na koniec była także możliwość wypicia ciepłej herbatki oraz zjedzenia pączka. Nad przebiegiem tego wydarzenia czuwali jego gospodarze - uczniowie klasy policyjnej II LO pod okiem Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Swarzędzu kom. Piotra Borowiaka.