VII Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

Już po raz siódmy gościliśmy w naszym liceum pasjonatów języka angielskiego. W środę, 31 stycznia, najlepsi gimnazjaliści stanęli do zmagań o pierwsze miejsce w finale konkursu językowego organizowanego przez naszą szkołę. Po powitaniu przez pana dyrektora Tomasza Zandeckiego, nasi goście zmierzyli się z testem leksykalno- gramatycznym oraz spróbowali swoich sił w rozumieniu tekstu pisanego i słuchanego. Wyrównany poziom uczestników sprawił, że różnice punktowe były niewielkie.  W VII Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego zwyciężyła Zuzanna Pardej ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Jerzykowie, a drugie miejsce przypadło jej szkolnemu koledze, Kamilowi Sobierajskiemu. Natomiast  trzecie miejsce zajęła Melanie Tymowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Noblistów w Swarzędzu. Nauczycielom gratulujemy wspaniałych wychowanków.
      Oczekując na wyniki konkursu goście mogli obejrzeć krótkie filmy poświęcone edukacji na świecie i wysłuchać prezentacji pani Marty Biegańskiej z Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English,  a także przy kawie porozmawiać z kolegami i koleżankami z innych szkół. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok.

Barbara Świder