Wykład „ Fakty o GMO”

W ramach wykładów z cyklu „Podgórna zaprasza”  19 lutego 2019 r. uczniowie klas przyrodniczych II LO w Swarzędzu oraz grupa swarzędzkich gimnazjalistów wzięli udział w spotkaniu, którego tematem było GMO. Wykład poprowadził prof. dr hab. Andrzej Pławski, pracujący w Instytucie Genetyki Człowieka PAN i Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Wiedza i doświadczenie prowadzącego z zakresu genetyki poszerzyła wiadomości uczniów na temat celów modyfikacji genetycznych organizmów. Uczestnicy spotkania, poznając wyniki prac naukowo – badawczych , doszli do przekonania, iż GMO nie stanowi zagrożenia dla życia ludzkiego. W wielu dziedzinach życia, na przykład w medycynie organizmy zmodyfikowane genetycznie  przynoszą wiele korzyści i są trudne do zastąpienia.