Swarzędzcy licealiści zaprezentowali swój projekt na Uniwersytecie Poznańskim

Uczniowie klasy 2a zaprezentowali swój projekt podczas V Międzyszkolnej Konferencji Popularnonaukowej, której tematem były język i literatura ostatnich dekad XX wieku. Konferencję zorganizował Instytut Filologii Polskiej UAM, a uczestniczyli w niej uczniowie 12 wielkopolskich liceów.

Temat, który zainteresował klasę, dotyczył przemian wiejskiego społeczeństwa w okresie PRL-u. Opierając się na dwóch publikacjach: „Opowieściach galicyjskich” A. Stasiuka oraz „Całym życiu w Pomygaczach” M. Szejnert licealiści stworzyli własny pogląd na wybrane przez siebie zagadnienie. Klasę reprezentowały dwie uczennice Agata Woszczyk i Weronika Szczecińska, przedstawiając efekt końcowy kilkumiesięcznej pracy.
      Praca nad projektem, kierowana przez profesora Jerzego Borowczyka, była wartościowym doświadczeniem. Uczniowie mieli szansę poznać wiejskie życie w latach PRL-u. Celem spotkań było końcowe wystąpienie na uniwersytecie, które, choć wymagało dużego nakładu pracy, dało wiele satysfakcji oraz możliwość uczestnictwa w zupełnie nowym i ważnym eksperymencie.
                                                                                                                                                Weronika Szczecińska 2a

Plan konferencji