Pożegnanie maturzystów

24 czerwca, w środę odbyły się w naszym liceum ostatnie pisemne egzaminy maturalne, do południa z fizyki, po południu z historii. Dzień później, w czwartek miała miejsce skromna uroczystość pożegnania absolwentów II LO w Swarzędzu przez dyrekcję szkoły i wychowawców klas. Połączona ona była z wręczeniem świadectw ukończenia szkoły średniej przez maturzystów, którzy tego świadectwa jeszcze nie odebrali, oraz rozdaniem nagród dyrektora i wychowawców. Poszczególne klasy maturalne spotykały się co godzinę w różnych salach (od g. 9.00-12.00). Oczywiście wszystkich obowiązywały zasady bezpiecznego zachowania w warunkach pandemii.

Wicedyrektor naszego liceum W. Hoffmann wręczał Nagrody Dyrektora dla absolwentów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem, oraz nagrody dla uczniów, którzy mieli 100%-ową frekwencję w ostatnim roku nauki, jak również wyróżnienia za pracę w ramach samorządu szkolnego. Nagrody otrzymali także uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy sportowe godnie reprezentując nasze liceum w ciągu 3 lat rywalizacji sportowej wśród szkół średnich województwa wielkopolskiego. Dyrekcja i wychowawcy nie zapomnieli również o rodzicach, którzy angażowali się w życie społeczne szkoły uczestnicząc w pracach Rady Rodziców, czy też organizując studniówkę. Otrzymali oni od wicedyrektora dyplomy z podziękowaniami. Wychowawcy klas wręczyli także własne nagrody absolwentom, którzy wyróżniali się na innych polach działalności szkolnej.
Absolwentom wszystkich klas maturalnych wicedyrektor W. Hoffmann i wychowawcy klas życzyli jak najlepszych wyników egzaminów maturalnych, dostania się na wymarzone studia oraz szczęścia i pomyślności na nowej dorosłej drodze życia.

Absolwenci, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem:
1. Kacper Jungermann – kl. IIIa
2. Agata Woszczyk – kl. IIIa
3. Miłosz Tresenberg – kl. IIIb
4. Natalia Szydlak – kl. IIIb
5. Agnieszka Michałowska – kl. IIId
Absolwenci, którzy otrzymali również Nagrodę Dyrektora:
Weronika Walkowiak – za 100%-ową frekwencję,
Wiktoria Połczyńska – za pracę w Samorządzie Uczniowskim