www.zs2swarzedz.powiat.poznan.pl

Serdecznie witamy na naszej stronie internetowej!.

  
 • II LO w Swarzędzu. Właściwy wybór!
  II LO w Swarzędzu. Właściwy wybór!
 • Potrafimy się bawić!
  Potrafimy się bawić!
 • Czas dyskusji...
  Czas dyskusji...
 • Stawiamy na sport!
  Stawiamy na sport!
 • Zadowoleni i szczęśliwi!
  Zadowoleni i szczęśliwi!
 • Zdawalność matur 98-100%
  Zdawalność matur 98-100%
 • Zwiedzamy świat. Londyn, Paryż, Wilno, Berlin, Drezno...
  Zwiedzamy świat. Londyn, Paryż, Wilno, Berlin, Drezno...

 

 

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 


 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Koniec wakacji… Nowy rok szkolny 2014/2015

      1 września o godz. 10.00 w sali gimnastycznej rozpoczął się nowy rok szkolny 2014/2015 w II Liceum Ogólnokształcącym w Swarzędzu. Była to uroczystość skromna o charakterze bardzo roboczym a mimo to zaszczyciło nas wielu znamienitych gości: wicestarosta poznański p. Tomasz Łubiński, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu p. Barbara Czachura oraz długoletni dyrektor naszej szkoły i jej twórca p. Piotr Choryński.

 

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Przystanek PaT

Klasa policyjna na PaTosferze

      W sobotę 05.07.2014 przedstawiciele klasy policyjnej wraz z wychowawcą klasy wzięli udział w finale  IX Przystanku Pat (Profilaktyka a Ty), który odbywał się w Koninie.

Czytaj więcej: Przystanek PaT

Koniec roku szkolnego

Nareszcie wakacje

          Po 10 miesiącach intensywnej nauki nadeszły wreszcie upragnione wakacje. 27 czerwca o godz.10.00 na dziedzińcu szkolnym naszego liceum odbyła się krótka wspólna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014, którą prowadził dyrektor W.Hoffmann.

Czytaj więcej: Koniec roku szkolnego

Projekt edukacyjny Uniwersytet w Twojej Szkole

Liga Angielska

      Liga Angielska to regularne  konkursy online pod patronatem Wydziału Anglistyki Uniwersytetu A.Mickiewicza w Poznaniu, podczas których sprawdzana jest wiedza z zakresu historii, geografii, literatury krajów anglojęzycznych, a także znajomość gramatyki i słownictwa języka angielskiego. W tegorocznej  edycji nasi licealiści zajęli 9 miejsce  rywalizując  z  23 najlepszymi liceami z całej Wielkopolski.

Czytaj więcej: Projekt edukacyjny Uniwersytet w Twojej Szkole

Nasi w Bolechowie

Nasi w Bolechowie

      Dnia 09.06.2014 roku w Zespole Szkół im. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie odbyło się II Sympozjum Samorządów Uczniowskich pod hasłem „Połączmy siły w działaniu”. W Sympozjum wzięli udział liczni przedstawiciele samorządów uczniowskich ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu poznańskiego. Nasze liceum reprezentowała silna grupa młodych samorządowców w osobach Ani Kistowskiej, Marcina Wróbla i Piotra Nawrockiego.

 

Czytaj więcej: Nasi w Bolechowie

Konferencja w KWP w Poznaniu

Konferencja w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

      5 i 6 czerwca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się konferencja na temat "Rozwoju współpracy ze szkołami objętymi patronatem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu". Wzięli w niej udział przedstawiciele 34 szkół ponadgimnazjalnych z Wielkopolski, które prowadzą klasy o profilu policyjnym. Naszą  szkołę reprezentowali: wychowawczyni klasy o tym profilu p. Ewa Portala-Janik, p. Beata Czerska oraz aspirant p. Karol Łuszczek z Komisariatu w Swarzędzu.

Czytaj więcej: Konferencja w KWP w Poznaniu

Zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

      Uczniowie z klasy przyrodniczej w ramach współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym  w Poznaniu  mieli okazję odwiedzić patronacką szkolę wyższą i wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli Katedry Botaniki. Zajęcia odbyły się w dwóch terminach,  21 maja i 4 czerwca , w salach katedry Botaniki i w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

Czytaj więcej: Zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Liga historyczna

Sukces w Lidze Historycznej

      Przez kilka miesięcy licealiści z Wielkopolski rywalizowali w rozgrywkach Ligi Historycznej organizowanej przez Instytut Historii UAM-u w Poznaniu.       Liga Historyczna to pojedynek drużyn szkolnych przeprowadzany w formie teletransmisji poprzez sieć internetową. Szkoły łączą się z Salą Senatu UAM, w której zasiadają pracownicy Instytutu Historii i  zadają pytania, na które odpowiadają uczniowie siedzący w ławkach swoich szkół. W Lidze Historycznej wzięły udział 24 szkoły, które wystawiły 3-osobowe zespoły.

Czytaj więcej: Liga historyczna

Podgórna zaprasza

Daleki Kazachstan ….. w naszej szkole

      Rozległy i mało znany Kazachstan zagościł w naszej szkole 3 czerwca w ramach cyklu spotkań "Podgórna zaprasza". Przybliżyła go nam  p. dr Gulayhan Aqtay, wykładowca języka kazachskiego z Katedry Studiów Azjatyckich UAM. Tematem prezentacji gościa z dalekiego kraju Azji Centralnej był "Kazachstan - kraj między Azją a Europą". Licealiści jak i zaproszeni goście  z zapartym tchem podziwiali fotografie  nowej stolicy Kazachstanu – Astany.

 

Czytaj więcej: Podgórna zaprasza

Zajęcia terenowe w Bornem Sulinowie

Klasa policyjna na zajęciach terenowych w Bornem Sulinowie

     26 maja klasa policyjna wraz z p. Ewą Portalą-Janik, p. Beatą Czerską i p.Tomaszem Koperkiem pojechała na trzydniową wycieczkę do Bornego Sulinowa.

     Już pierwszego dnia, po ulokowaniu się w pokojach, mieliśmy szansę obejrzeć pierwszą, opuszczoną, poradziecka willę i postrzelać z wiatrówki przy wskazówkach i pomocy sanseia Tomka. Wieczorem udaliśmy się spacerem na radziecki cmentarz. Duże wrażenie wywarła na nas ilość grobów ludzi młodych, dzieci...

 

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe w Bornem Sulinowie