www.zs2swarzedz.powiat.poznan.pl

Serdecznie witamy na naszej stronie internetowej!.

  
 • II LO w Swarzędzu. Właściwy wybór!
  II LO w Swarzędzu. Właściwy wybór!
 • Potrafimy się bawić!
  Potrafimy się bawić!
 • Czas dyskusji...
  Czas dyskusji...
 • Stawiamy na sport!
  Stawiamy na sport!
 • Zadowoleni i szczęśliwi!
  Zadowoleni i szczęśliwi!
 • Zdawalność matur 98-100%
  Zdawalność matur 98-100%
 • Zwiedzamy świat. Londyn, Paryż, Wilno, Berlin, Drezno...
  Zwiedzamy świat. Londyn, Paryż, Wilno, Berlin, Drezno...

 

 

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 


 


 

 

II LO w Swarzędzu zaprasza:

                

 

 

Zapraszamy na dodatkowe "drzwi otwarte" 10.05.2014,
w godzinach 10.00-12.00.

 

 

Święto Szkoły w naszym LO

Święto Szkoły w naszym LO

      Nasza szkoła po raz trzeci obchodziła swoje święto. Rozpoczęło się ono pożegnaniem przez społeczność uczniowską dyrektora szkoły p. Przemysława Wantucha, który od 1 kwietnia rozpoczął pracę w  Kuratorium Oświaty w Poznaniu.   Tego dnia gościliśmy  również gimnazjalistów przybyłych na finał konkursu „Mój Swarzędz, moja gmina”. Konkurs zorganizowali uczniowie naszego liceum  we współpracy z  członkami Towarzystwem Miłośników Ziemi Swarzędzkiej pod patronatem p. burmistrz A. Tomickiej.

 

Czytaj więcej: Święto Szkoły w naszym LO

Konkurs fotograficzny

Czy warto utrwalać piękne chwile w obiektywie aparatu fotograficznego?

      Tak. Warto,  jeszcze jak warto…      

      Tego samego zdania była grupa utalentowanej młodzieży, która wzięła udział w III Edycji Konkursu Fotograficznego zorganizowanego w naszym liceum. Oferta, dotycząca przygotowania i ekspozycji prac fotograficznych,  była skierowana do uczniów zaprzyjaźnionych gimnazjów i młodzieży licealnej.

 

Czytaj więcej: Konkurs fotograficzny

Konferencja "Gra o Ukrainę"

Konferencja "Gra o Ukrainę" w II LO

     

      Sytuacja na Ukrainie jest obecnie najważniejszym tematem wszystkich serwisów informacyjnych. Chcąc poszerzyć naszą wiedzę na ten temat 4 kwietnia w naszym liceum zorganizowaliśmy konferencję "Gra o Ukrainę”. Gościliśmy panów Jana Świdra,  Adama Dohnala z Instytutu Wschodniego UAM oraz  Adriana Kossowskiego - uczestnika Euromajdanu w Kijowie, wolontariusza ze statusem obserwatora z ramienia fundacji "Otwarty Dialog".

 

Czytaj więcej: Konferencja "Gra o Ukrainę"

X Mistrzostwa Powiatu w Strzelaniu

X Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Strzelaniu

      Dnia 2 kwietnia odbyły się w naszym liceum jubileuszowe 10-te Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Strzelaniu z broni pneumatycznej. Tradycyjnie współorganizatorem mistrzostw był Klub Żołnierzy Rezerwy LOK "Jastrząb" w Swarzędzu na czele z prezesem J.Erencem. Uczestnicy, jak co roku walczyli również o Puchar Przechodni KŻR "Jastrząb".

 

Czytaj więcej: X Mistrzostwa Powiatu w Strzelaniu

Debata Oksfordzka

II Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich – BYLIŚMY I DEBATOWALIŚMY

      Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich organizowane są po to, by stworzyć młodzieży z całego kraju możliwość rozwijania własnych umiejętności komunikacyjnych i rywalizowania w widowiskowych pojedynkach na słowa. W dniach od 28 do 30 marca Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa opanowało 56 drużyn, które stoczyły po trzy pojedynki w systemie grupowym "każdy z każdym".

Czytaj więcej: Debata Oksfordzka

Porozumienie z Uniwersytetem Przyrodniczym

Umowa patronacka między II LO w Swarzędzu i Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu

      Dnia 27 marca 2014 r. nasze liceum podpisało kolejną umowę patronacką, tym razem z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. Ze strony Uniwersytetu Przyrodniczego dokument podpisał Prorektor ds. Studiów prof. dr hab. Monika Kozłowska, ze strony II LO dyrektor  Przemysław Wantuch. W uroczystości wzięli udział również wicedyrektor W.Hoffmann, nauczyciel j.angielskiego B.Świder i nauczyciel biologii L.Musielak.

 

Czytaj więcej: Porozumienie z Uniwersytetem Przyrodniczym

Warsztaty z j. niemieckiego

Czy wiecie co znaczą słowa „wichajster, dynks, dekiel czy hejbnąć…" ?

      Nie?  Nie jesteście sami. Tych słów również nie znali gimnazjaliści z zaprzyjaźnionych Gimnazjów nr 2 i 3 w Swarzędzu, którzy w ramach akcji promocyjnej „ Podgórna zaprasza” wzięli udział w warsztatach językowych zatytułowanych  „Germanizmy w języku Wielkopolan” . Goście dowiedzieli się, że ogromne bogactwo  leksykalne pochodzące z języka niemieckiego przeniknęło do gwary poznańskiej, jak również o przyczynach tych zapożyczeń.

Czytaj więcej: Warsztaty z j. niemieckiego

Podgórna zaprasza

„Kawa po turecku” cz. II

     Nasze zaproszenie przyjął ponownie p. Cem Erdem, wykładowca języka tureckiego z Katedry Studiów Azjatyckich UAM, z którym mogliśmy spotkać się w czwartek 20 marca. Tym razem p.Erdem przybliżył nam kulturę Turcji.

 

Czytaj więcej: Podgórna zaprasza