www.zs2swarzedz.powiat.poznan.pl

Serdecznie witamy na naszej stronie internetowej!.

  
 • II LO w Swarzędzu. Właściwy wybór!
  II LO w Swarzędzu. Właściwy wybór!
 • Potrafimy się bawić!
  Potrafimy się bawić!
 • Czas dyskusji...
  Czas dyskusji...
 • Stawiamy na sport!
  Stawiamy na sport!
 • Zadowoleni i szczęśliwi!
  Zadowoleni i szczęśliwi!
 • Zdawalność matur 98-100%
  Zdawalność matur 98-100%
 • Zwiedzamy świat. Londyn, Paryż, Wilno, Berlin, Drezno...
  Zwiedzamy świat. Londyn, Paryż, Wilno, Berlin, Drezno...

 

 

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 


 


 

Wizyta na Uniwersytecie Przyrodniczym

II LO z wizytą na Uniwersytecie Przyrodniczym

      W tym roku przypada dwusetna rocznica urodzin hrabiego Augusta Cieszkowskiego, mieszkańca ziemi swarzędzkiej i patrona Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Dla upamiętnienia tych wydarzeń rok 2014 stał się Rokiem Patrona Uniwersytetu Przyrodniczego. Spośród wielu uroczystości przygotowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy jedna została zorganizowana dla szkół licealnych współpracujących z U.P., nad którymi ta uczelnia objęła patronat.

 

Czytaj więcej: Wizyta na Uniwersytecie Przyrodniczym

Integracji ciąg dalszy

Integracji  ciąg dalszy

      Gdy zintegrowane klasy 1b,1d i 1e powróciły z Zielonki, wielkopolskie lasy odwiedziły kolejne grupy swarzędzkich licealistów. Klasa 1a - humanistyczna zwiedzała puszczę, by ją barwnie opisywać, a klas 1c- przyrodnicza, by podziwiać okazy flory i fauny.

 

Czytaj więcej: Integracji ciąg dalszy

Sztafetowe Biegi Przełajowe

Sztafetowe Biegi Przełajowe

      Nadeszła moda na bieganie. Nasi uczniowie także ulegli temu trendowi. W miniony piątek wzięli udział w Mistrzostwach  Powiatu Poznańskiego w Biegach Sztafetowych. Zawodnicy dzielnie spisali się na bardzo trudnej, błotnistej trasie i walczyli do samego końca. Dziękujemy za zaangażowanie i udział w zawodach.

Czytaj więcej: Sztafetowe Biegi Przełajowe

Wycieczka integracyjna klas I

Integrujemy się…..

      Pierwszy wyjazd integracyjny w roku szkolnym 2014/2015 już za nami. W dniach 16-17 września uczniowie klas Ib, Id i Ie wraz z opiekunami- prof. Hanną Kempką, prof. Beatą Czerską, prof. Lucyną Musielak i prof. Anną Wojcieszak uczestniczyli w wyjeździe do Ośrodka Naukowo Dydaktycznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Zielonce.

 

Czytaj więcej: Wycieczka integracyjna klas I

Mistrzostwa Powiatu w LA

Mistrzostwa Powiatu w LA

      W środę 17.09.2014 w Puszczykowie odbyły się zawody lekkoatletyczne, które były inauguracją rozgrywek sportowych w tym roku szkolnym. Naszą szkołę reprezentowały Katarzyna Hoffmann (1c) w skoku w dal i Klaudia Przepióra (2b) w biegu na 400m.

 

Czytaj więcej: Mistrzostwa Powiatu w LA

Liga historyczna

Nagrody za Ligę Historyczną UTS

      8 września 2014 o godz. 11.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom Ligi Historycznej organizowanej w ramach projektu Uniwersytet w Twojej Szkole. Nagrody ufundowały Instytut Historii UAM i Starosta Poznański.

 

Czytaj więcej: Liga historyczna

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Koniec wakacji… Nowy rok szkolny 2014/2015

      1 września o godz. 10.00 w sali gimnastycznej rozpoczął się nowy rok szkolny 2014/2015 w II Liceum Ogólnokształcącym w Swarzędzu. Była to uroczystość skromna o charakterze bardzo roboczym a mimo to zaszczyciło nas wielu znamienitych gości: wicestarosta poznański p. Tomasz Łubiński, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu p. Barbara Czachura oraz długoletni dyrektor naszej szkoły i jej twórca p. Piotr Choryński.

 

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Przystanek PaT

Klasa policyjna na PaTosferze

      W sobotę 05.07.2014 przedstawiciele klasy policyjnej wraz z wychowawcą klasy wzięli udział w finale  IX Przystanku Pat (Profilaktyka a Ty), który odbywał się w Koninie.

Czytaj więcej: Przystanek PaT

Koniec roku szkolnego

Nareszcie wakacje

          Po 10 miesiącach intensywnej nauki nadeszły wreszcie upragnione wakacje. 27 czerwca o godz.10.00 na dziedzińcu szkolnym naszego liceum odbyła się krótka wspólna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014, którą prowadził dyrektor W.Hoffmann.

Czytaj więcej: Koniec roku szkolnego

Projekt edukacyjny Uniwersytet w Twojej Szkole

Liga Angielska

      Liga Angielska to regularne  konkursy online pod patronatem Wydziału Anglistyki Uniwersytetu A.Mickiewicza w Poznaniu, podczas których sprawdzana jest wiedza z zakresu historii, geografii, literatury krajów anglojęzycznych, a także znajomość gramatyki i słownictwa języka angielskiego. W tegorocznej  edycji nasi licealiści zajęli 9 miejsce  rywalizując  z  23 najlepszymi liceami z całej Wielkopolski.

Czytaj więcej: Projekt edukacyjny Uniwersytet w Twojej Szkole