www.zs2swarzedz.powiat.poznan.pl

Serdecznie witamy na naszej stronie internetowej!.

  
 • II LO w Swarzędzu. Właściwy wybór!
  II LO w Swarzędzu. Właściwy wybór!
 • Potrafimy się bawić!
  Potrafimy się bawić!
 • Czas dyskusji...
  Czas dyskusji...
 • Stawiamy na sport!
  Stawiamy na sport!
 • Zadowoleni i szczęśliwi!
  Zadowoleni i szczęśliwi!
 • Zdawalność matur 98-100%
  Zdawalność matur 98-100%
 • Zwiedzamy świat. Londyn, Paryż, Wilno, Berlin, Drezno...
  Zwiedzamy świat. Londyn, Paryż, Wilno, Berlin, Drezno...

 

 

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 


 


 

Stypendia i Nagrody Rady Powiatu

Stypendia i Nagrody Rady Powiatu

      22 października w Starostwie Powiatowym w Poznaniu odbyła się sesja Rady Powiatu Poznańskiego poświęcona oświacie. Na sesji zostały wręczone Stypendia Rady Powiatu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Poznański.

 

Czytaj więcej: Stypendia i Nagrody Rady Powiatu

Konkurs przyrodniczy

Wyniki Konkursu Przyrodniczego

      15 października 2014  odbył się etap szkolny Konkursu Przyrodniczego  przygotowanego przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody Salamandra. Temat przewodni tego konkursu to: „Płazy i gady Polski”.

 

Czytaj więcej: Konkurs przyrodniczy

Zajęcia terenowe w parku linowym

     Pozytywna dawka emocji czyli zajęcia w parku linowym

W piatek, 10 pażdziernika uczniowie pierwszych klas policyjnych odbyli zajęcia terenowe w Cascader Parku w Kobylnicy. Pokonywanie tras w parku linowym, to niepowtarzalny rodzaj napowietrznego trekingu, którego bazą są przejścia akrobatyczne między drzewami takie jak: balansujące pomosty, przejścia po linie, przejścia siatkowe, powietrzny surfing, skok Tarzana,   tyrolki, itp.

 

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe w parku linowym

Dzień Edukacji Narodowej

Superbelfer 2014

      Klasa 1a przygotowała apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który odbył się 13 października. Tym razem, nie była to tradycyjna formuła. Po krótkim przemówieniu pana dyrektora Tomasza Zandeckiego ogłoszone zostały wyniki przeprowadzanej wśród uczniów ankiety, zatytułowanej Superbelfer 2014.

 

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej

Wycieczka klas IIIc i IIId

    PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM – KLASY III C,III D NA WYCIECZCE

      W dniach 6 – 7 października dwie nasze klasy maturalne – III C i III D udały się do Zielonki. W Ośrodku Uniwersytetu Przyrodniczego  uczniowie uczestniczyli w warsztatach z doradztwa zawodowego, które specjalnie dla nich poprowadziła pani Anna Wojcieszak. Zajęcia miały na celu pomoc w  planowaniu przyszłości zawodowej.

 

Czytaj więcej: Wycieczka klas IIIc i IIId

Debata Społeczna

Klasy policyjne na Debacie Społecznej

      W środę, 1 października klasy policyjne II LO wzięły udział w Debacie Społecznej- „Decydujmy wspólnie”. Debata miała na celu poznanie potrzeb oraz oczekiwań mieszkańców w zakresie  poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie gmin: Swarzędz, Kostrzyn, Czerwonak, Pobiedziska i Murowana Goślina.

 

Czytaj więcej: Debata Społeczna

Wizyta na Uniwersytecie Przyrodniczym

II LO z wizytą na Uniwersytecie Przyrodniczym

      W tym roku przypada dwusetna rocznica urodzin hrabiego Augusta Cieszkowskiego, mieszkańca ziemi swarzędzkiej i patrona Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Dla upamiętnienia tych wydarzeń rok 2014 stał się Rokiem Patrona Uniwersytetu Przyrodniczego. Spośród wielu uroczystości przygotowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy jedna została zorganizowana dla szkół licealnych współpracujących z U.P., nad którymi ta uczelnia objęła patronat.

 

Czytaj więcej: Wizyta na Uniwersytecie Przyrodniczym

Integracji ciąg dalszy

Integracji  ciąg dalszy

      Gdy zintegrowane klasy 1b,1d i 1e powróciły z Zielonki, wielkopolskie lasy odwiedziły kolejne grupy swarzędzkich licealistów. Klasa 1a - humanistyczna zwiedzała puszczę, by ją barwnie opisywać, a klas 1c- przyrodnicza, by podziwiać okazy flory i fauny.

 

Czytaj więcej: Integracji ciąg dalszy

Sztafetowe Biegi Przełajowe

Sztafetowe Biegi Przełajowe

      Nadeszła moda na bieganie. Nasi uczniowie także ulegli temu trendowi. W miniony piątek wzięli udział w Mistrzostwach  Powiatu Poznańskiego w Biegach Sztafetowych. Zawodnicy dzielnie spisali się na bardzo trudnej, błotnistej trasie i walczyli do samego końca. Dziękujemy za zaangażowanie i udział w zawodach.

Czytaj więcej: Sztafetowe Biegi Przełajowe

Wycieczka integracyjna klas I

Integrujemy się…..

      Pierwszy wyjazd integracyjny w roku szkolnym 2014/2015 już za nami. W dniach 16-17 września uczniowie klas Ib, Id i Ie wraz z opiekunami- prof. Hanną Kempką, prof. Beatą Czerską, prof. Lucyną Musielak i prof. Anną Wojcieszak uczestniczyli w wyjeździe do Ośrodka Naukowo Dydaktycznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Zielonce.

 

Czytaj więcej: Wycieczka integracyjna klas I