www.zs2swarzedz.powiat.poznan.pl

Serdecznie witamy na naszej stronie internetowej!.

  
 • II LO w Swarzędzu. Właściwy wybór!
  II LO w Swarzędzu. Właściwy wybór!
 • Potrafimy się bawić!
  Potrafimy się bawić!
 • Czas dyskusji...
  Czas dyskusji...
 • Stawiamy na sport!
  Stawiamy na sport!
 • Zadowoleni i szczęśliwi!
  Zadowoleni i szczęśliwi!
 • Zdawalność matur 98-100%
  Zdawalność matur 98-100%
 • Zwiedzamy świat. Londyn, Paryż, Wilno, Berlin, Drezno...
  Zwiedzamy świat. Londyn, Paryż, Wilno, Berlin, Drezno...

 

 

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 


 


 

 

II LO w Swarzędzu zaprasza:

                

 Zapraszamy gimnazjalistów na drzwi otwarte w dniach:

7 marca godz. 10.00 (sobota)

28 marca godz. 10.00 (sobota)

17 kwietnia (piątek)

 

IV  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH 2015
Regulamin i terminarz w zakładce zajęcia pozalekcyjne - English Club

Warsztaty językowe

Warsztaty językowe w Londynie

      W dniach od 16 do 21 stycznia po raz kolejny uczniowie II LO w Swarzędzu przy ul. Podgórnej  oraz uczniowie Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu wzięli udział w wycieczce do Londynu połączonej z warsztatami językowymi. Uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności językowe, ale także zobaczyli najbardziej znane miejsca w Londynie.

Czytaj więcej: Warsztaty językowe

Wykład o cyberprzemocy

Wykład o cyberprzemocy

      W miniony piątek w naszej szkole odbyły się zajęcia dotyczące cyberprzemocy.Wykład prowadzony był przez wykwalifikowanych policjantów z Komendy Miejskiej w Poznaniu. W zajęciach uczestniczyły wszystkie klasy pierwsze i wszystkie klasy policyjne.

Czytaj więcej: Wykład o cyberprzemocy

Podgórna zaprasza

Odkrywamy Kazachstan!

      Pani dr Gulayhan Aqtay z Katedry Studiów Azjatyckich UAM przybliżyła nam muzykę Kazachstanu,  w którym taniec i śpiew są nieodłącznym elementem codziennego życia i spotkań rodzinnych. We wtorek, 13 stycznia, licealiści i zaproszeni goście mogli wsłuchać się w brzmienie języka kazachskiego i podziwiać sprawne tłumaczenie opowieści pani Aqtay przez jej studentki.

Czytaj więcej: Podgórna zaprasza

Studniówka

Poloneza czas zacząć…

      W wietrzną i bardzo deszczową sobotę, 10 stycznia, zgodnie z tradycją uczniowie czterech klas maturalnych mieli swoje niepowtarzalne święto – Studniówkę. W tym roku odbyła się ona w „Eurohotelu” w Swarzędzu. Po krótkich przemówieniach: dyrektora szkoły, przedstawicieli rodziców – organizatora balu oraz maturzystów padły sakramentalne słowa „Poloneza czas zacząć” i rozpoczął się bal studniówkowy.      

Czytaj więcej: Studniówka

Konkurs historyczny

Konkurs historyczny "Krąg"

      8 stycznia, w czwartek, tradycyjnie już nasze liceum wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”. W sali audiowizualnej o godz. 10.00 pojawiło się 25 uczniów - uczestników z kl. I,  II i III.

Czytaj więcej: Konkurs historyczny 

Jasełka szkolne

Jasełka szkolne

      Tradycyjnie  już w ostatnim dniu zajęć szkolnych przed przerwą świąteczną 19 grudnia 2014r. o godz. 10.00 w naszej szkole miały miejsce ogólnoszkolne jasełka przygotowane przez ks. Katechetę D.Wachowiaka. Scenografię, wśród której wyróżniała się piękna stajenka betlejemska, zaprojektował i  wykonał prof. S.Morchat.

Czytaj więcej: Jasełka szkolne

Zbiórka słodyczy

„Słodki Mikołaj dla potrzebujących”

      W naszym liceum klasa I c wraz z wychowawczynią zorganizowała przedświąteczną zbiórkę słodyczy, pt. ”Słodki Mikołaj dla potrzebujących”  pod auspicjami Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, którego siedziba mieści się w budynku szkoły. Celem akcji była chęć pomocy dzieciom z rodzin potrzebujących, wielodzietnych czy zagrożonych patologią. 

Czytaj więcej: Zbiórka słodyczy

Szlachetna paczka

„Szlachetna Paczka”-wolontariat w II LO

      Swarzędzcy policjanci oraz  uczniowie naszej szkoły Zuzanna Machowicz i Krzysztof Sroka (kl. IIc o profilu policyjnym) kolejny raz włączyli się w realizację „Szlachetnej paczki”. „Szlachetna Paczka” jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla ubogich rodzin. W ostatnią niedzielę dary dotarły do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

Czytaj więcej: Szlachetna paczka

Zajęcia terenowe na ściance wspinaczkowej

Wspinaczka ściankowa – koordynacja, kondycja i... dreszczyk emocji.

      W piątek, 5 grudnia klasy policyjne uczestniczyły w kolejnych interesujących i ekscytujących zajęciach terenowych- treningu na ściance wspinaczkowej AVANA w Poznaniu. Ścianka wspinaczkowa to doskonały sposób na wykazanie się, pokonanie własnych lęków i słabości, a także niesamowita satysfakcja ze zdobycia szczytu.

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe na ściance wspinaczkowej

Wycieczka do Berlina

Berlin   Berlin   Berlin  …….!

      Dnia 04.12.2014 grupa 30 osób wzięła udział w wycieczce do Berlina - stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Berlin jak zawsze zachwyca swoim ogromem, kulturą i historią. Ciągle jeszcze jest największym europejskim placem budowy czy raczej przebudowy, choć od zjednoczenia Niemiec minęło już tyle lat.

Czytaj więcej: Wycieczka do Berlina