www.zs2swarzedz.powiat.poznan.pl

Serdecznie witamy na naszej stronie internetowej!.

  
 • II LO w Swarzędzu. Właściwy wybór!
  II LO w Swarzędzu. Właściwy wybór!
 • Potrafimy się bawić!
  Potrafimy się bawić!
 • Czas dyskusji...
  Czas dyskusji...
 • Stawiamy na sport!
  Stawiamy na sport!
 • Zadowoleni i szczęśliwi!
  Zadowoleni i szczęśliwi!
 • Zdawalność matur 98-100%
  Zdawalność matur 98-100%
 • Zwiedzamy świat. Londyn, Paryż, Wilno, Berlin, Drezno...
  Zwiedzamy świat. Londyn, Paryż, Wilno, Berlin, Drezno...

 

 

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 


 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego

Koniec wakacji… Nowy rok szkolny 2015/2016


      1 września o godz. 10.00 na dziedzińcu szkolnym przy upalnej jeszcze wakacyjnej pogodzie rozpoczął się nowy rok szkolny 2015/2016 w II Liceum Ogólnokształcącym w Swarzędzu. Była to uroczystość skromna o bardzo roboczym charakterze. Imprezę otwarcia nowego roku szkolnego prowadził wicedyrektor W.Hoffmann, który po hymnie państwowym poprosił o zabranie głosu dyrektora szkoły dra Tomasza Zandeckiego. 

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego–... i już wakacje!


      Po 10 miesiącach mozolnej i bardzo intensywnej nauki nadeszły wreszcie upragnione wakacje. 26 czerwca o godz.10.00 na dziedzińcu szkolnym naszego liceum odbyła się krótka wspólna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015, którą prowadził wicedyrektor Wojciech Hoffmann.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego

Przystanek PaT

Klasy policyjne na X Przystanku PaT w Warszawie


      „Profilaktyka a Ty”, w skrócie PaT, to program którego celem jest inicjowanie wspólnoty działań, skierowanych przeciwko zjawiskom patologii społecznej oraz tworzenie ogólnopolskiej społeczności, promującej wśród młodzieży modę na życie bez uzależnień.

Czytaj więcej: Przystanek PaT

Liga Historyczna

Zwycięstwo II LO w Lidze Historycznej

      19 czerwca 2015r. w sali sesyjnej starostwa powiatowego w Poznaniu odbyła się bardzo miła i sympatyczna uroczystość dla naszego liceum – wręczenie nagród za zwycięstwo w Lidze Historycznej w ramach projektu „Uniwersytet w Twojej Szkole”.

Czytaj więcej: Liga Historyczna

Konferencja na UAM

I Międzyszkolna Konferencja Popularnonaukowa


      Dnia 16.06.2015 r. całą klasą II A wybraliśmy się na Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, aby zapoznać się z prezentacjami projektów badawczych przygotowanych przez kolegów z innych szkół oraz przedstawić naszą własną. I Międzyszkolna Konferencja Popularnonaukowa rozpoczęła się o godzinie 10:00 i trwała do 14:00. Równo co cztery prezentacje odbywały się krótkie przerwy, które umożliwiały nam dyskusję o przedstawionych projektach.

Czytaj więcej: Konferencja na UAM

Zajęcia terenowe

Obóz szkoleniowy w Kiekrzu


      W dniach 17-19.06.2015 klasa IIc o profilu policyjnym przebywała na obozie szkoleniowym w Kiekrzu. Razem z naszymi uczniami w obozie uczestniczyli koledzy i koleżanki z ZS nr 1 w Zbąszyniu i ZST w Turku. Zajęcia prowadzone były przez funkcjonariuszy Policji, co wzbudzało wiele emocji.

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe

Dzień Sportu

Dzień Sportu


   
    W czwartek 11 czerwca uczniowie II Liceum celebrowali Dzień Sportu. O godzinie 9: 00 każda klasa odebrała mapę i ruszyła na trasę „gry miejskiej”, która wiodła ich brzegiem Jeziora Swarzędzkiego. Na trasie czekały na uczestników konkurencje sportowe.

Czytaj więcej: Dzień Sportu

Warsztaty

Warsztaty z rozwoju kompetencji psychologicznych

      W dniu, 8 czerwca, byliśmy na zajęciach przy ul. Roosevelta 11/9 w Poznaniu. W czasie warsztatów „Rozwój kompetencji psychologicznych, jako skuteczna forma rozwoju kapitału ludzkiego” rozmawialiśmy m. in. O tym jakie umiejętności interpersonalne są cenione przez pracodawców i jak można je rozwijać.

Czytaj więcej: Warsztaty 

Zajęcia terenowe

Zajęcia terenowe klas policyjnych w Bornym Sulinowie


      W dniach 8-10 czerwca Borne Sulinowo , miejscowość która kusi pięknem przyrody i tajemniczą przeszłością oraz przyległy poligon, który rozciąga się aż do "miasta widma" Kłomina były miejscem, w którym walkę ze swoimi słabościami stoczyli uczniowie klas policyjnych (Id i Ie) wraz z opiekunkami.

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe