www.zs2swarzedz.powiat.poznan.pl

Serdecznie witamy na naszej stronie internetowej!.

  
 • II LO w Swarzędzu. Właściwy wybór!
  II LO w Swarzędzu. Właściwy wybór!
 • Potrafimy się bawić!
  Potrafimy się bawić!
 • Czas dyskusji...
  Czas dyskusji...
 • Stawiamy na sport!
  Stawiamy na sport!
 • Zadowoleni i szczęśliwi!
  Zadowoleni i szczęśliwi!
 • Zdawalność matur 98-100%
  Zdawalność matur 98-100%
 • Zwiedzamy świat. Londyn, Paryż, Wilno, Berlin, Drezno...
  Zwiedzamy świat. Londyn, Paryż, Wilno, Berlin, Drezno...

 

 

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 


 


 

Wycieczka integracyjna klas I

Integrujemy się…..

      Pierwszy wyjazd integracyjny w roku szkolnym 2014/2015 już za nami. W dniach 16-17 września uczniowie klas Ib, Id i Ie wraz z opiekunami- prof. Hanną Kempką, prof. Beatą Czerską, prof. Lucyną Musielak i prof. Anną Wojcieszak uczestniczyli w wyjeździe do Ośrodka Naukowo Dydaktycznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Zielonce.

 

Czytaj więcej: Wycieczka integracyjna klas I

Mistrzostwa Powiatu w LA

Mistrzostwa Powiatu w LA

      W środę 17.09.2014 w Puszczykowie odbyły się zawody lekkoatletyczne, które były inauguracją rozgrywek sportowych w tym roku szkolnym. Naszą szkołę reprezentowały Katarzyna Hoffmann (1c) w skoku w dal i Klaudia Przepióra (2b) w biegu na 400m.

 

Czytaj więcej: Mistrzostwa Powiatu w LA

Liga historyczna

Nagrody za Ligę Historyczną UTS

      8 września 2014 o godz. 11.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom Ligi Historycznej organizowanej w ramach projektu Uniwersytet w Twojej Szkole. Nagrody ufundowały Instytut Historii UAM i Starosta Poznański.

 

Czytaj więcej: Liga historyczna

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Koniec wakacji… Nowy rok szkolny 2014/2015

      1 września o godz. 10.00 w sali gimnastycznej rozpoczął się nowy rok szkolny 2014/2015 w II Liceum Ogólnokształcącym w Swarzędzu. Była to uroczystość skromna o charakterze bardzo roboczym a mimo to zaszczyciło nas wielu znamienitych gości: wicestarosta poznański p. Tomasz Łubiński, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Swarzędzu p. Barbara Czachura oraz długoletni dyrektor naszej szkoły i jej twórca p. Piotr Choryński.

 

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Przystanek PaT

Klasa policyjna na PaTosferze

      W sobotę 05.07.2014 przedstawiciele klasy policyjnej wraz z wychowawcą klasy wzięli udział w finale  IX Przystanku Pat (Profilaktyka a Ty), który odbywał się w Koninie.

Czytaj więcej: Przystanek PaT

Koniec roku szkolnego

Nareszcie wakacje

          Po 10 miesiącach intensywnej nauki nadeszły wreszcie upragnione wakacje. 27 czerwca o godz.10.00 na dziedzińcu szkolnym naszego liceum odbyła się krótka wspólna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014, którą prowadził dyrektor W.Hoffmann.

Czytaj więcej: Koniec roku szkolnego

Projekt edukacyjny Uniwersytet w Twojej Szkole

Liga Angielska

      Liga Angielska to regularne  konkursy online pod patronatem Wydziału Anglistyki Uniwersytetu A.Mickiewicza w Poznaniu, podczas których sprawdzana jest wiedza z zakresu historii, geografii, literatury krajów anglojęzycznych, a także znajomość gramatyki i słownictwa języka angielskiego. W tegorocznej  edycji nasi licealiści zajęli 9 miejsce  rywalizując  z  23 najlepszymi liceami z całej Wielkopolski.

Czytaj więcej: Projekt edukacyjny Uniwersytet w Twojej Szkole

Nasi w Bolechowie

Nasi w Bolechowie

      Dnia 09.06.2014 roku w Zespole Szkół im. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie odbyło się II Sympozjum Samorządów Uczniowskich pod hasłem „Połączmy siły w działaniu”. W Sympozjum wzięli udział liczni przedstawiciele samorządów uczniowskich ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu poznańskiego. Nasze liceum reprezentowała silna grupa młodych samorządowców w osobach Ani Kistowskiej, Marcina Wróbla i Piotra Nawrockiego.

 

Czytaj więcej: Nasi w Bolechowie

Konferencja w KWP w Poznaniu

Konferencja w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

      5 i 6 czerwca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się konferencja na temat "Rozwoju współpracy ze szkołami objętymi patronatem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu". Wzięli w niej udział przedstawiciele 34 szkół ponadgimnazjalnych z Wielkopolski, które prowadzą klasy o profilu policyjnym. Naszą  szkołę reprezentowali: wychowawczyni klasy o tym profilu p. Ewa Portala-Janik, p. Beata Czerska oraz aspirant p. Karol Łuszczek z Komisariatu w Swarzędzu.

Czytaj więcej: Konferencja w KWP w Poznaniu

Zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

      Uczniowie z klasy przyrodniczej w ramach współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym  w Poznaniu  mieli okazję odwiedzić patronacką szkolę wyższą i wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli Katedry Botaniki. Zajęcia odbyły się w dwóch terminach,  21 maja i 4 czerwca , w salach katedry Botaniki i w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

Czytaj więcej: Zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu