www.zs2swarzedz.powiat.poznan.pl

Serdecznie witamy na naszej stronie internetowej!.

  
 • II LO w Swarzędzu. Właściwy wybór!
  II LO w Swarzędzu. Właściwy wybór!
 • Potrafimy się bawić!
  Potrafimy się bawić!
 • Czas dyskusji...
  Czas dyskusji...
 • Stawiamy na sport!
  Stawiamy na sport!
 • Zadowoleni i szczęśliwi!
  Zadowoleni i szczęśliwi!
 • Zdawalność matur 98-100%
  Zdawalność matur 98-100%
 • Zwiedzamy świat. Londyn, Paryż, Wilno, Berlin, Drezno...
  Zwiedzamy świat. Londyn, Paryż, Wilno, Berlin, Drezno...

 

 

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

 


 


 

 

II LO w Swarzędzu zaprasza:

                

 Zapraszamy gimnazjalistów na drzwi otwarte w dniach:

7 marca godz. 10.00 (sobota)

28 marca godz. 10.00 (sobota)

17 kwietnia (piątek)

 

Turniej o Puchar Starosty w Piłce Nożnej

IX  Halowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych

o Puchar Starosty Poznańskiego

      W czwartek 12.02.2015 roku w ZS nr 1 w Swarzędzu odbył się coroczny turniej o Puchar Starosty Poznańskiego. Do rywalizacji stanęło pięć  szkół ponadgimnazjalnych. W tych prestiżowych rozgrywkach po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się nasi piłkarze, którzy zajęli drugie miejsce.

Czytaj więcej: Turniej o Puchar Starosty w Piłce Nożnej

Konkurs językowy

IV Międzyszkolny Konkurs Językowy

      To już czwarty raz spotkaliśmy się w naszej szkole na IV Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego i Niemieckiego dla Szkół Gimnazjalnych.  We wtorek, 3 lutego, najlepsi uczniowie z 11 gimnazjów zmierzyli się z testem leksykalno- gramatycznym oraz spróbowali swoich sił w rozumieniu tekstu pisanego i słuchanego.

Czytaj więcej: Konkurs językowy

Podgórna zaprasza

Poznajemy Donbas

      W ramach cyklu „Podgórna zaprasza” 30 stycznia, w piątek w naszym liceum gościliśmy dr Martę Studenną-Skrukwę, wschodoznawcę, pracownika Instytutu Wschodniego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pani dr zaprezentowała naszej młodzieży i zaproszonym gimnazjalistom bardzo ciekawy i bardzo aktualny wykład pt. „Specyfika regionalna Donbasu.

Czytaj więcej: Podgórna zaprasza

O Londynie raz jeszcze...

O Londynie raz jeszcze...warsztaty językowe młodzieży II LO w Swarzędzu

       Kolejny, tradycyjnie udany wyjazd do Londynu młodzieży II LO w Swarzędzu. W dniach 16 - 21.01 2015r. uczniowie naszego liceum wzięli udział w warsztatach językowych w stolicy Anglii. Intensywny i ciekawy program dał możliwość zobaczenia i zwiedzenia m.in. Tower of London, Tower Bridge, Westminster Abbey, St.Paul's Cathedral, Millenium Bridge, Houses of Parliament, Big Ben, Buckingham Palace, kilku muzeów, w tym Madam Tussaund's.

Czytaj więcej: O Londynie raz jeszcze...

Warsztaty językowe

Warsztaty językowe w Londynie

      W dniach od 16 do 21 stycznia po raz kolejny uczniowie II LO w Swarzędzu przy ul. Podgórnej  oraz uczniowie Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu wzięli udział w wycieczce do Londynu połączonej z warsztatami językowymi. Uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności językowe, ale także zobaczyli najbardziej znane miejsca w Londynie.

Czytaj więcej: Warsztaty językowe

Wykład o cyberprzemocy

Wykład o cyberprzemocy

      W miniony piątek w naszej szkole odbyły się zajęcia dotyczące cyberprzemocy.Wykład prowadzony był przez wykwalifikowanych policjantów z Komendy Miejskiej w Poznaniu. W zajęciach uczestniczyły wszystkie klasy pierwsze i wszystkie klasy policyjne.

Czytaj więcej: Wykład o cyberprzemocy

Podgórna zaprasza

Odkrywamy Kazachstan!

      Pani dr Gulayhan Aqtay z Katedry Studiów Azjatyckich UAM przybliżyła nam muzykę Kazachstanu,  w którym taniec i śpiew są nieodłącznym elementem codziennego życia i spotkań rodzinnych. We wtorek, 13 stycznia, licealiści i zaproszeni goście mogli wsłuchać się w brzmienie języka kazachskiego i podziwiać sprawne tłumaczenie opowieści pani Aqtay przez jej studentki.

Czytaj więcej: Podgórna zaprasza

Studniówka

Poloneza czas zacząć…

      W wietrzną i bardzo deszczową sobotę, 10 stycznia, zgodnie z tradycją uczniowie czterech klas maturalnych mieli swoje niepowtarzalne święto – Studniówkę. W tym roku odbyła się ona w „Eurohotelu” w Swarzędzu. Po krótkich przemówieniach: dyrektora szkoły, przedstawicieli rodziców – organizatora balu oraz maturzystów padły sakramentalne słowa „Poloneza czas zacząć” i rozpoczął się bal studniówkowy.      

Czytaj więcej: Studniówka

Konkurs historyczny

Konkurs historyczny "Krąg"

      8 stycznia, w czwartek, tradycyjnie już nasze liceum wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Krąg”. W sali audiowizualnej o godz. 10.00 pojawiło się 25 uczniów - uczestników z kl. I,  II i III.

Czytaj więcej: Konkurs historyczny