II Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu

„Dzień Współpracy” na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.


      Przyrodnicy z klas 1b i 2b wzięli udział w kolejnej edycji Dnia Współpracy na UP w Poznaniu zorganizowanej przez Wydział Ekonomiczno-Społeczny.

Czytaj więcej: Klasa patronacka UP

Zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu


      Dnia 27 listopada uczniowie klasy 1b (grupa przyrodnicza) i 2c pod opieką P. Lucyny Musielak i P. pedagog Anny Wojcieszak pojechali na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Czytaj więcej: Klasa patronacka UP

Warsztaty na Uniwersytecie Przyrodniczym

      W poniedziałek, dnia 27 kwietnia 2015  nasza klasa 1c oraz klasa 2b miała okazję odwiedzić Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Był to dla nas dzień pełen wrażeń. Na początku naszej wizyty zwiedziliśmy  prosektorium, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach na temat budowy i funkcjonowania serca.

Czytaj więcej: Warsztaty na UP

Warsztaty z fizjologii zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym  w Poznaniu.

      16 marca 2015  grupa przyrodnicza z klasy 2b i klasa 2c uczestniczyła w zajęciach na Wydziale Fizjologii i Biochemii Zwierząt UP w Poznaniu. Warsztaty przeprowadziła Pani dr Kinga Gwóźdź, która jest nauczycielem uniwersyteckim.

Czytaj więcej: Warsztaty z fizjologii na UP

Klasa patronacka UP


      27 marca 2014 dyrekcja II LO w Swarzędzu podpisała umowę o współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. W związku z tym Uniwersytet Przyrodniczy objął patronat nad klasą przyrodniczą I c w naszym liceum. Umożliwi to naszym uczniom uczestnictwo w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez kadrę naukową UP oraz nadzór merytoryczny ze strony pracowników uczelni przy prowadzeniu badań i pisaniu prac konkursowych takich jak Olimpiada Biologiczna, Olimpiada Ekologiczna itp.


Zostali powołani koordynatorzy współpracy:
- ze strony II LO – nauczyciel biologii  p.L.Musielak
- ze strony UP – p.Joanna Kędra – kierownik Centrum Kształcenia Ustawicznego.


Umowa została zawarta na czas nieokreślony.