II Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu

KLASY POLICYJNE W II LO

      Klasa Policyjna objęta jest patronatem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.


      Nauka w tej klasie daje dobre przygotowanie do testów rekrutacyjnych do pracy w Policji, a także pozwala zdobyć dodatkową wiedzę ułatwiającą podjęcie studiów na kierunkach prawniczych, pedagogicznych, sportowych, wojskowych i innych.


      Dodatkowymi przedmiotami realizowanym przez uczniów tej klasy, są edukacja policyjna prowadzona przez funkcjonariusza Policji  oraz zajęcia terenowe. Pozwalają one poznać specyfikę pracy policjanta (teoria z zakresu podstaw prawa, historii Policji, wyjazdy do laboratorium kryminalistyki, Muzeum Policji, zajęcia w Komisariacie Policji, itp.) przejść  kursy samoobrony, technik interwencji, szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, a także doskonalić sprawność ogólną  (zajęcia w parku linowym,  na ściance wspinaczkowej,  na strzelnicy, paintball, atletyka terenowa, musztra, obozy szkoleniowo- sprawnościowe, itp).


     Dodatkowo proponujemy w klasie policyjnej dwa przedmioty w zakresie rozszerzonym – biologię w wymiarze 4h w klasie drugiej i trzeciej oraz wiedzę o społeczeństwie (po 3 godziny w klasie drugiej i trzeciej).

     Uczniów klasy policyjnej obowiązuje umundurowanie (wprowadziliśmy 1 dzień w tygodniu – tzw. dzień mundurowy).


 

Wizyta klas policyjnych w Zakładzie Karnym w Rawiczu

      W miniony czwartek klasy trzecie o profilu policyjnym odwiedziły Zakład Karny w Rawiczu. Zakład ten jest więzieniem typu zamkniętego, przeznaczonym dla dorosłych mężczyzn odbywających karę po raz pierwszy. 

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe

Policja-lubię to!


      W ubiegły piątek funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Komisariatu Policji w Swarzędzu zaprosili uczniów klas o profilu policyjnym do udziału w programie "Policja - Lubię To", którego celem było przybliżenie pracy policjantów różnych pionów, zaprezentowanie sprzętu policyjnego oraz możliwość zadania funkcjonariuszom pytań na temat ich codziennej służby czy doświadczeń zawodowych.

Czytaj więcej: Aktualności

Trening kompetencyjny klas policyjnych


      W dniach 15-16.10.2018 r. klasy maturalne o profilu policyjnym odbyły trening kompetencyjny organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu.

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe

Paintball- zajęcia terenowe dla klas policyjnych


      Karabiny pneumatyczne, militarne stroje oraz liczne przeszkody czekały w czwartek, 11 października na uczniów drugich klas policyjnych. Podczas zajęć terenowych  klasy II d i II c ostrzeliwały  się kolorowymi kulkami z farbą, zapewniając sobie dużą dawkę ruchu, emocji i adrenaliny.

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe

Borne, Borne nasze Borne!


      Pot, kurz, trud i brud...to już za nami! Pozostały uśmiechy i wspaniałe wspomnienia! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obozu klas policyjnych Ic i Id w Bornem Sulinowie.

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe

Obóz szkoleniowy w Kiekrzu dla kl. II


      Przez dwa dni uczniowie klas policyjnych z II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu przy ul. Podgórnej, wraz z nauczycielkami, Ewą Portalą-Janik i Beatą Czerską, uczestniczyli w obozie szkoleniowym w Kiekrzu.

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe