II Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu

KLASY POLICYJNE W II LO

      Klasa Policyjna objęta jest patronatem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.


      Nauka w tej klasie daje dobre przygotowanie do testów rekrutacyjnych do pracy w Policji, a także pozwala zdobyć dodatkową wiedzę ułatwiającą podjęcie studiów na kierunkach prawniczych, pedagogicznych, sportowych, wojskowych i innych.


      Dodatkowymi przedmiotami realizowanym przez uczniów tej klasy, są edukacja policyjna prowadzona przez funkcjonariusza Policji  oraz zajęcia terenowe. Pozwalają one poznać specyfikę pracy policjanta (teoria z zakresu podstaw prawa, historii Policji, wyjazdy do laboratorium kryminalistyki, Muzeum Policji, zajęcia w Komisariacie Policji, itp.) przejść  kursy samoobrony, technik interwencji, szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, a także doskonalić sprawność ogólną  (zajęcia w parku linowym,  na ściance wspinaczkowej,  na strzelnicy, paintball, atletyka terenowa, musztra, obozy szkoleniowo- sprawnościowe, itp).


     Dodatkowo proponujemy w klasie policyjnej dwa przedmioty w zakresie rozszerzonym – biologię w wymiarze 4h w klasie drugiej i trzeciej oraz wiedzę o społeczeństwie (po 3 godziny w klasie drugiej i trzeciej).

     Uczniów klasy policyjnej obowiązuje umundurowanie (wprowadziliśmy 1 dzień w tygodniu – tzw. dzień mundurowy).


 

Borne, Borne nasze Borne!


      Pot, kurz, trud i brud...to już za nami! Pozostały uśmiechy i wspaniałe wspomnienia! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obozu klas policyjnych Ic i Id w Bornem Sulinowie.

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe

Obóz szkoleniowy w Kiekrzu dla kl. II


      Przez dwa dni uczniowie klas policyjnych z II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu przy ul. Podgórnej, wraz z nauczycielkami, Ewą Portalą-Janik i Beatą Czerską, uczestniczyli w obozie szkoleniowym w Kiekrzu.

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe

Klasy policyjne-Borne Sulinowo 2017r.


      Kolejny raz pierwsze klasy policyjne odwiedziły tajemnicze miasteczko Borne Sulinowo na Pojezierzu Drawskim. Pojechały tam,  aby jeszcze bardziej się zintegrować, by doskonalić swoją sprawność fizyczną, a także uczyć się pokonywać swoje słabości i różnego rodzaju przeciwności. Trzeba podnosić  poprzeczkę i pokonywać kolejne bariery, żeby się rozwijać. Nie zawsze było lekko, ale jakby było tylko lekko i łatwo, to co pozostałoby w pamięci?

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe

Poznajemy sekretne życie drzew, czyli zajęcia w PARKU LINOWYM


      W czwartek, 20 kwietnia, prawdziwe wyzwanie, zlokalizowane  kilkanaście metrów nad ziemią czekało jak co roku na młodzież z pierwszych klas policyjnych. Ruchome bądź stałe konstrukcje składające się ze stalowych i miękkich lin rozwieszonych między drzewami z niezwykłą gracją i zaangażowaniem pokonywali uczniowie z klas Ic i Id.

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe

A na górze wyszło, że… sprawność i odwaga liczy się!
Zajęcia terenowe na ściance wspinaczkowej.


      W poniedziałek, 28 listopada drugie klasy policyjne uczestniczyły w kolejnych interesujących i ekscytujących zajęciach terenowych- tym razem na ściance wspinaczkowej.

Czytaj więcej: Zajęcia terenowe