II Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu

Złoto w ręczną obronione!

W miniony wtorek zawodniczki II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu udały się do Rokietnicy na Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Piłkę Ręczną.

Mistrzostwa Powiatu w Szachach

W piątek, 27 października 2017, nasza drużyna szachowa w składzie: kapitan - Weronika Dębska 2d, Jakub Rzeszut 2d, Stanisław Janiak 3d, Bogna Kurczewska 3d,  wzięła udział w zawodach powiatowych -„Licealiada”.

„Nasi” Mistrzowie

Jest nam bardzo miło poinformować o sukcesach sportowych naszych uczniów. Jan Łamaszewski z kl. 3c i Patryk Walkowiak z kl. 2c zostali Mistrzami Polski w swoich dyscyplinach sportowych. Janek trenuje kolarstwo szosowe, natomiast pasją Patryka jest taekwondo olimpijskie. Ponadto Emilia Pic z kl. 3b w ostatnią niedzielę wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Żeglarstwie, w klasie EUROPA.

Mistrzostwo Rejonu Zachodniego dla koszykarek II LO w Swarzędzu

W miniony poniedziałek koszykarki II LO w Swarzędzu udały się do Nowego Tomyśla, by rozegrać finał rejonu zachodniego. W turnieju wzięły udział cztery zespoły: Zespół Szkół nr 2 ze Swarzędza, Zespół Szkół z Pniew, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Grodziska Wlkp. oraz gospodynie - Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych z  Nowego Tomyśla.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt

21 lutego był dniem pierwszych od wielu lat zawodów w piłce siatkowej, w których wzięły udział uczennice naszej szkoły. Drużyna wraz z kapitanem-Julią Tadeusz i trenerką Ewą Portalą-Janik, pojechała do Murowanej Gośliny.

Tytuł obroniony! Złoto dla koszykarek II LO w Swarzędzu

W dniu 05.12.2016 r. odbył się finał Powiatu Poznańskiego w Koszykówce Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych.

Złoto dla licealistek z Podgórnej!

W środę, 16.11.2016 r., w Mosinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W turnieju wzięło udział 5 zespołów. Uczennice II LO w Swarzędzu okazały się bezkonkurencyjne i wygrały wszystkie mecze.

Cenne srebro szczypiornistów z Podgórnej

W minionym tygodniu w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu odbył się Finał Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców.

Srebro w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Szachach Drużynowych

W piątek 21.10.2015 w Kórniku zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Szachach Drużynowych. Reprezentacja naszej szkoły zajęła znakomite II miejsce.