II Liceum Ogólnokształcące w Swarzędzu

Góra grosza 2019


      XIX edycja akcji  „Góry grosza” trwała od 26 listopada 2018r. do 2 stycznia 2019 roku. Pieniądze zbieraliście do słoików, reklamówek, kubeczków i innych naczyń. Dla nas oczywiście nie miało znaczenia w co zbieraliście. Najważniejsze, że przyłączyliście się do akcji, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej: Szkolne Koło Wolontariatu

Pomaganie jest dziecinnie proste!

      13 stycznia 2019 roku, druga niedziela stycznia  i 27 Finał WOŚP. Graliśmy pod hasłem: POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Czytaj więcej: WOŚP 2019

Szlachetna Paczka


      Szlachetna Paczka dostarczona. Nasza rodzina otrzyma; nową kuchenkę gazową, odzież, obuwie, pościel, artykuły papiernicze, środki chemiczne oraz żywność. Jak na święta przystało, w paczce są też słodycze, życzenia świąteczne i upominki. Pozwoliliśmy sobie też podreperować  budżet rodziny i wsparliśmy ją finansowo.

Czytaj więcej: Szlachetna Paczka 2017

XVIII finał Szlachetnej Paczki


     Za nami XVIII finał „Szlachetnej Paczki”. Dostrzeganie w potrzebujących przede wszystkim człowieka,  a nie tylko biedę czy cierpienie,  nie materialna pomoc, ale wzmocnienie ducha człowieka w potrzebie i impuls do zmiany - to istota Szlachetnej Paczki.

Czytaj więcej: Szlachetna Paczka 2018